Korter tüüpmajas

Renoveeritud korter asub Õismäe tüüpmajas. Selle jaoks ma otsisin uusi ruumilahendusi, tegin jooniseid ning analüüsisin perekonna elamisharjumusi terve aasta vältel, mille järel ma jõudsin järeldusele, et korteri olemasolev planeering on endiselt aktuaalne. Eraldatud toad tagavad kõigile korteri elanikele privaatset olemist isegi külaliste tulekul.

Ammuseks unistuseks oli kaunistada seinu maalidega. Hommikuti kohvi juues võib vaadata ja nautida oma väikest kunstikollektsiooni. Usun, et kunstiteosed nagu maal ja skulptuur annavad interjöörile lisaväärtust.

Korteris on palju sisseehitatud mööblit. Köögiekspert OÜ firma poolt valmistatud leidlikud mööblilahendused lubasid tekitada lisasäilitusruumi ning tunduvalt kergendasid ehitajale kaabeldust. Jung ehitusfirma esindaja abil suutsime leida lülitite ja pistikute disainisarja, mis polnud seni Eestis kasutatud. Teravmeelseid ehituslahendusi aitas teostada minu vana partner Marko Mooser (MK Maroon OÜ). Temaga oleme juba aastaid koostööd teinud, nii et saame üksteist aru sõnapealt.

Seinte puhastamine meenutas arheoloogilist uuringut. Protsessis avastasime mitmeid kultuurikihte. Viimane neist oli Nõukogude ajaleht aastast 1986, mille all peitus auguline betoonsein.Projekti eelarve oli üsna tagasihoidlik, nii et pidime soove vastavalt sellele pidevalt kohandama. Interjööri üldilme on lakooniline ja vaoshoitud. Valisin valgeid ja halle toone, kasutasin ohtralt naturaalset puitu. Ehtsad materjalid tekitavad omavahel meeldivaid kontraste ning loovad rahulikku ja hubast kodust atmosfääri.

@2022 Steinpilm Design OÜ kõik õigused kaitstud.